Close screen and close aplication

iyi akşamlar. forumda bu konunun daha önceden açıklandığı ve örnekler verildiğini gördüm. fakat yapmak istediğimde mantığı kavrayamadığımdan bir türlü yapmakta zorlanıyorum. 4 tane ekranım var ve bu ekranlar arasında geçiş yapmak istiyorum. Ram belleğin ekran kapatılmadığında sıkıntı yaratacağını biliyorum. uygulamayı nasıl yapacağım hakkında yardım ederseniz sevinirim. bunun için yardıma ihtiyacım var.
image screen 1
image screen 2
image screen 3

You can use virtual screens

sanal ekran hiç kullanmadım. bir kod örnekle açıklama şansın var mı acaba

you can use Richael_Mehla tutorial :point_down:

@Alireza_Sharifiteşekkür ederim bilgi verdiğin için. benim istediğim tam bu değil. butonlara basınca başka ekrana gitmesini istiyorum. sanal ekran işimi tam olarak çözmüyor. exit butonuna basınca uygulamayı kapatmasını istiyorum

if you wanna open another screen use this block:
image
and if you wanna close app use this block
image

bu bloğu kullanıyorum. Örneğin close app butona basıldığında ;
image uyarısı ekrana geliyor.

ekranlar arası geçiş yapabiliyorum. ama close app yapınca kapanmıyor resim 1 de görülen hata geliyor

you are using app inventor companion?

evet.

close app block not supported by companion
build an apk
and should be work

1 Like

evet çalışıyor herhangi bir sorun olmadı. sorun app inventor companion kaynaklı olduğunu gördük. peki bir sorum daha olacak. Forumda okuduğum kadarıyla ekranlar arası geçişlerde ekranların kapatılmaması durumunda telefonun ram belleğini yorduğunu okudum.açtığım ekranı kapatmadan ekran geçişi sağlasam sorun olur mu?

yes, its ok
but if use virtual screen, can Reduce ram usage

tamamdır çok teşekkür ederim @Alireza_Sharifi

To close the app from each screen you can just use these blocks (which leads to the same result):
grafik

But this (closing the app) works only with the compiled app (APK).