App Inventor içerisinde yaptığım uygulamaları açmaya çalışırken yetersiz ram uyarısı

İlk yaptığım projelerimde sorunsuzca herşeyi kullanabiliyordum ama ne olduysa bu son yaptığım projede oldu. İçerisinde fazla olmamakla birlikte videolar kullandım. Boyutları hepsini toplasan maksimum 150 mb olur. Bu videoları ekledikten sonra ne olduysa app inventor projemi açmaya çalışırken yetersiz bellek uyarısı veriyor. Başka bir bilgisayarda denediğimde hala sıkıntının devam ettiğini gördüm ve problemin benim bilgisayardan olmadığını anladım.Problemin inventorun bize ayırdığı sunucu kapasitesinden dolayı kaynaklandığını düşünüyorum. Çözüm için ne yapmalıyım? Bu hatayı veren hesaba artık ulaşamıyorum çünkü giriş yapmaya çalıştığımda da artık böyle bir hata veriyor. Galiba komple hesabımda gitti. O yüzden yeni bir hesap açtım ve bu yardım konseptini yeni hesapta oluşturdum.

Export your aia file and try code.appinventor.mit.edu for the build

Remove the videos, and download them from an online resource on first run of the app, put up an alert to advise the user of the need to wait while downloading.

merhabalar geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Dediklerinizş yapamıyorum çünkü hiçbir türlü hesabıma giremiyorum app inventor üzerinden hesabıma giriş yapmaya çalıştığımda artık direk böyle bir hata alıyorum bende o yüzden yeni bir hesap açtım.

Try using this url to load your account without loading a project:

http://ai2.appinventor.mit.edu/?autoload=false

çok güzel bir noktaya değindiniz sizin sayenizde projemin kendisine ulaşamasamda CheckPoint olan hallerine ulaşabildim. Hemen hızlıca apk çıktısı almaya çalıştım ama bu seferde böyle bir hata ile karşılaştım.

Sorry, cannot package projects larger than 30 MB. Yours is 45.52 MB.

Yaptığım uygulamanın çıktısını alamıyorum

Herşeyden önce yaptığım uygulamaya girme açısından problem yaşıyordum. Yaptığım uygulama biraz yüksek boyutlu olduğu için inventorun bize ayırdığı ram boyutunu aşmışım. Bu yüzden uygulamama giremiyordum. Sonra yardım oluşturdum ve birisi bu konuda yardım etti. En azından ram konusunu hallettik ve uygulamamı açabildim. Uygulamanın son halini çıktı almaya çalışırken maksimum 30mb sınırını aştığımı anlatan bir bildiri ile karşılaştım. Uygulamamı küçülttüm ve 30mb az oldu. Şimdi çıktı almaya çalışıyorum ama bir türlü olmuyor. Yükleniyor ibaresi ekrana geliyor %100 oluyor sonra kalıyor öyle. Aşağıda barın altında Waiting for the barcode yazısı var. Ne yapabilirim birisi bana lütfen yardımcı olabilir mi?

When building an AI2 app, there is @ 3.4mb overhead created just for the app, so your project will need to be 26mb or less.

Projemin şuanki dosya büyüklüğünü görebilme imkanım var mıdır? Varsa eğer nerden görebilirim?

If you export your project to an aia file on your computer

image

As previously suggested, you can use the code server for larger projects