Listpicker keresősáv használata után a vissza gomb nem jól működik

Sziasztok!
A Ti segítségetekkel múlt évben létrehoztam egy alkalmazást,melynek nagy hasznát vesszük a munkahelyen. Mióta működik,sikerült hozzáadnom néhány funkciót,így már egészen jó,de problémám van a keresősáv használatával. Ha beírok néhány betűt, megjelennek a beírt betűkkel kezdődő nevek, ez jó is. Ha kiválasztok közülük egyet, megjelenik az információ. Ha mégsem ezt akarom,és megnyomom a vissza gombot,nem a kereséskor beírt betűkkel kezdődő nevek jelennek meg,ahogy szeretném,nem történik semmi. Ezért betettem egy screen back pressed metódust,ami újra meghívja a listpickert. Tudna valaki megoldást javasolni erre a problémára?
Üdv.:Mihály
Ideteszem a blokksémát,és az aia-t.

MikroKalauz.aia (700,9 kB)

When you use the filter bar in the listpicker, it presents you with a new list (with new indexes) each time you enter letters to the filter bar.

You would need to return the text you select in the "new" listpicker, and test this against your original list.

Kipróbáltam az általad javasolt megoldást,nálam label helyett listview van. Ott csak ezekkel a csempékkel jelenik meg információ a listpickerben szereplő névről, a vissza gomb továbbra sem működik.
Rosszul csináltam valamit?

You did not follow my blocks. Use a list outside of list elements.

Ez a változat azt eredményezte,hogy a listpicker listára kattintva nem jelenik meg info a helyről.Csak a gombok látszanak.Elnézést a gyenge felfogásom miatt,idős is vagyok, meg kezdő is. (Szerencsétlen párosítás. :upside_down_face: ) A vissza gomb sem működik.

Sorozatosan kilép a kísérőalkalmazás a mobilon,mára befejezem.Talán reggel tovább kapcsolatban tud maradni a számítógéppel.
Jó éjt!
Még csak azt kérdezem,hogy a keresősávba írt szöveget le tudom-e kérni valahogy?