Merhaba zaman seçiçi hakkında. Hello about the time picker

merhaba yaptığım uygulamada zaman seçiçi kullanarak her 1 dakikada bir buton gizlemek istiyorum.

uygulama açıkken bu işliyor. fakat uygulama kapandığı zaman devam etmiyor.

yani uygulama kapalı olduğu zaman bile her bir dakikada buton gizlemek istiyorum nasıl yapabilirim bilgisi olan varmı. yardımcı olursanız çok sevinirim.

hello i want to select time using tool 1. hide a button

This works when the app is open. but it does not continue when the application is closed.

i.e. I want to hide the one-time button because the app is closed, does anyone know how to do it? I am very happy to help.

Kullanıcının ilk açtığı zamanı kaydedip her açtığında geçen dakikalarla butonun görünüp -görünmeyeceğini seçe bilirsin.

uygulama açıldığı zaman her bir dakikada butonu gizliyorum. uygulama kapandığı zaman olmuyor. nasıl yapabiiliim

Uygulamaya ilk girdiğinde TinyDB ile girdiğin zamanı kaydet, diğer zaman girdiğinde aradaki farkı 60000-a(milisaniye olarak) böl ve geçen dakikaları bul, tek ve ya çift olmasına göre gizle ya da göster. Vaktin varsa, yarın bloklarla gösteririm.

zamanı depoluyorum sonra sayıcı ile 1 dakikada butonu kaybediyorum.

bu uygulama açık olduğu zaman çalışıyor. uygulama kapandığı zaman çalışmıyor.

blok ile gösteririseni çok sevinirim.

yani uygulama açık olduğu zaman her bir dakikada bir buton kaybolmalı. uygulama kapandığı zamanda aynı şekilde devam etmeli. blok olarak yardımcı olurmusunuz.

When the app is closed, neither the app nor the button is visible. So explain in more detail what the goal is. What exactly does that mean: "at the time the application shuts down" ?

There will be 4 buttons in the application, this button will disappear every minute.I can do this with the counter when my application is open, it does not continue when the application is closed.

The buttons should disappear every minute even if the app is closed. I would be very happy if you show it as a blog.

Benefit of that? Since app inventor don't support background services, with which you can continue tasks even if app is off.

How would anyone notice this when the app is closed (not visible)?

2 Likes

Do you realy mean to Buttons only OR the app logic behind it, means onClick Event, smthing like. Since, button is a visible compnent, it has meaning only when app is in foreground, and making a button's visibility off means user won't be able to perform a action which is supposed to be done by that button component.

Benim için çalıştı. Umarım istediğin buydu.

:exclamation:The OP should ask a clear and understandable question instead of letting us guess.

thank you very much. çok teşekkür ederim

İşe yaradıysa, ne mutlu bana.