CSV Data Exchange on mobile not work

Hello!
I created an application for internal use at work. It has a list of places with coordinates, a description of how to get there, and a navigation option. The CSV list is always in the mobile /storage/emulated/0/Documents folder. This works too. However, I would like the user to be able to modify the contents of some cells on their mobile, but I cannot make this happen. I can already change data, but when saving, the program either exits, or overwrites the entire file with the corrected data, or just doesn't save anything. It would be a great help if someone knowledgeable could tell me where I made the mistake. I will upload the aia and the block diagram.
Regards


MikroKalauz.aia (669.4 KB)

Sziasztok!
Talán félreérthetően fogalmaztam meg a kérdésemet. Kezdő vagyok,és hosszú utánajárás kellett,hogy eljussak egy valamennyire működő alkalmazásig,de most elakadtam. Mivel nem beszélek angolul,a Google fordítót használtam bejegyzésem elkészítéséhez. Nagy szükségem lenne egy hozzáértő segítségére!
Köszönöm előre is!
Mihály

Given that the csv file will be specific to the user of the device only, why is is stored in Shared Storage, requiring the use of SAF.

On first run, import the csv file to your ASD and then you have normal read/write access to the csv file.

Looking at your blocks you appear to be doing the right thing:

  1. read file
  2. convert to AI2 list
  3. work with and edit the AI2 list
  4. save the AI2 list back out to the csv file

for files, you only can save the complete file, but not only some cells
you might want to take a look into an online database for an easier solution ...
as a start try a Google Spreadsheet... just search the community to find loads of threads about spreadsheets...

Taifun

an example:

Köszönöm a gyors választ! Úgy sem működhet,hogy valamelyik cella tartalma módosul,és onnan már a teljes fájlt ehetne menteni?

Meg fogom nézni az online adatbázisokat,most szükségem van egy kis alvásra,hosszú volt a mai nap.

Köszönöm az ötletet,de a csv lista,amiből az app dolgozik,biztonsági okból nem kerülhet az internet közelébe.
Mivel néha frissített listát kapunk,ezért gondoltam,hogy egyszerűbb lesz a csere,ha a megosztott mappák egyikében van.

From what you are saying, if you want to update the csv file, all the users would need to bring their device to you so that you could load the new file (not using internet....) ? What would happen to all the changes a user has made to the csv file when you do this ?

A felhasználók által végzett módosításokról még gondolkodnom kell,azt tervezem,hogy belső hálózaton feltöltik a helyi szerverre.Tudom,hogy kezdőként talán túl sokat szeretnék megoldani egyszerre,de igyekszem sokat tanulni.
A frissítés általában évente kétszer érkezik,a felhasználók pedig munkatársak,majdnem minden nap találkozunk. Ők helyi hálózaton keresztül kapják meg a listát.

Idézetblokk
Első futtatáskor importálja a csv fájlt az ASD-re, majd normál olvasási/írási hozzáféréssel rendelkezik a csv fájlhoz.

Azt szeretném kérdezni,hogy ha importálom ASD-be a listát,a következő indításkor is innen olvassa az információkat? Illetve ha frissítés érkezik,újra importálnom kell?

If you have a local server, will users generally be able to access it when using the app? If so, you could serve your data from the local server.....

Igen,hozzáférhetnek a szerverhez,viszont az alkalmazást már nem a szerver közelében használják.
Még egy kérdés:Ha importálom a listámat ASD-be,hogyan kell az útvonalat megadnom? (Relativ,abszolut)

image

Will save to the ASD on Android 10+

Köszönöm az ötletet.Sokáig nem voltam gépközelben,most tudom csak folytatni.
Időközben kiderült,hogy a frissítés nem is olyan lényeges.Most azt kérdezem,hogy milyen módon tudom a
módosított adatokat megfelelő formában visszaírni a csv fájlba? Az adat cseréje működik,de mentés után nem megfelelő formátumra hivatkozik a program. (Mentés után a fáljban különféle idegen karaktarek vannak,ezeket nem tudom honnan vette)
Azt hiszem megtaláltam a hibás formátum okát. A magyar nyelvben ékezetes betűk is vannak,és amikor
a program ideér:
kép
akkor nem tud mit kezdeni az ékezetes betűkkel.A következő olvasáskor persze hibát dob.
Hogyan tudom megjavítani ezt a hibát?
Nagyon köszönöm!